грунтування стелі під фарбування

Чи потрібно ґрунтувати стелю перед фарбуванням?

Найпоширеніше питання, особливо з урахуванням того, що виробники лакофарбових речовин рекомендують наносити їх без підготовчого етапу. Чи існує необхідність ґрунтування стелі перед фарбуванням, і як правильно виконати ґрунтовку?

Чому потрібно ґрунтувати стелю?

Ґрунтування зміцнює з’єднання всіх матеріалів від штукатурки до клею. Нанесений шар ґрунтовка заповнює тріщини і пори базисного матеріалу, перешкоджаючи проникненню вологи. Ґрунтовка не рівняє поверхню, але гарантує рівномірне нанесення і висихання будь-якого виду фарби. Якщо основа стелі не пластикове покриття з бездоганною поверхнею, то потрібно ґрунтування.

Види ґрунтовок

Для стель з бетону існують такі варіанти:

  1. Ґрунтування з глибоким проникненням в структуру. Щоб шпаклівка і штукатурка краще пристали до основи, бетонні стелі обробляються цієї ґрунтовкою. До їх складу зазвичай входять речовини, які зменшують можливість розмноження грибків.
  2. Ґрунтування загального призначення. Ці склади дозволяють зменшити витрату фарби і інших матеріалів для обробки, також вдосконалюють зчеплення основної поверхні і декоративного шару.

Для стель з дерева існують наступні:

Ґрунтування загального призначення для більш гладкої поверхні деревини. Цей варіант створює плівку і зменшує вбираючі здатності дерева, що дозволяє економити витрати фарби. Склад захищає дерев’яну поверхню від можливого гниття.

Ґрунтування просочення. Необхідні для захисту деревини від гнилі і всіляких шкідників.

Підготовчі етапи, що проводяться перед ґрунтуванням:

  1. очищення покриття – видалення шпалер або інших покриттів зі стелі;
  2. чистка поверхні;
  3. заліплення великих тріщин і западин;
  4. підготовче грунтування;
  5. стартове шпатлювання;
  6. фінальне шпатлювання;

Зачищення поверхні
Перед нанесенням фінальної грунтовки важливо прибрати все сміття і пил з приміщення. Якщо проігнорувати цю рекомендацію, то пилинки пристане до грунту і дадуть нерівномірне фарбування поверхні.

грунтування стелі під фарбування

Основні моменти в роботі з ґрунтовкою

У будівельних магазинах всілякі суміші для грунтування реалізовуються в великих кількостях. Правильно підібраний матеріал забезпечить бажаний результат. Якщо планується грунтування великих просторів, то грунтові концентрати дозволять заощадити пристойну суму. Розводити їх необхідно в пропорціях, рекомендованих для певних поверхонь.

Методика покривання стелі грунтовкою досить проста. Нагадує звичайне фарбування будівельним валиком, в тому числі і по консистенції витратного речовини. Валик опускається в ємність, позбавляється від надлишків розчину, і грунтовка плавними рухами наноситься на стелю. Грунтування проводиться товщиною в один шар.

Стелі виконані з декількох рівнів варто промащувати з усіх боків, як по горизонталях, так і по вертикалях.

Після закінчення ґрунтування необхідно почекати мінімум дві години, тільки після цього варто переходити до подальшої роботи.

Додаткові роз’яснення
Стіни і стеля обробляються за єдиним принципом. Різниця полягає лише в тому, що ґрунтовка із занадто рідкою консистенцією на стінах утворює потьоки, а зі стелі просто капає.

Після закінчення етапу ґрунтування пропонується обробити площину стелі чистим валиком. Це забезпечить рівність оброблюваної поверхні.

Просочувати ґрунтовкою необхідно кожен міліметр оброблюваної площі, а кути змащувати пензлем особливо скрупульозно.

Використання жорстких кістей не рекомендується при шпатлюванні через видимих слідів. Цей спосіб відмінно підходить при підготовці поверхні до обклеювання шпалерами.

Після закінчення роботи валики і ємності необхідно відразу ж промити. В іншому випадку грунтовка висохне, і її неможливо буде видалити, а робочий інструмент доведеться викинути.

Щоб уникнути неприємних наслідків для шкіри, потрібно проводити роботи в рукавичках і головному уборі.

Якщо немає часу чекати висихання ґрунтованої поверхні, то на допомогу прийде обігрівач, який встановлюється в кімнаті.

Для перевірки якості нанесення ґрунтового покриття можна скористатися маленькою хитрістю. Невеликий шматочок скотчу прикріпити до поверхні. На неякісно обробленій ділянці він триматися не буде, а до добре прогрунтованої – прилипне.

До фарбування необхідно приступати тільки після висихання всіх шарів ґрунтовки.

Ґрунтування поверхні стелі – дуже важливий етап обробки, який не варто ігнорувати. При правильно обраному і нанесення ґрунтувального розчину обробка вийде високоякісною і довговічною.

🔥41

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *