шпаклювання стін

Шпаклювання стін самостійно

Чи давно ви своїми руками робили ремонт в квартирі? Чи є у вас розуміння, як це робити, і з чого потрібно починати? Багато на дані питання зможуть сказати: «Так, робив і все про це знаю», але є люди, для яких це вперше і, напевно, наші поради їм будуть корисні, і допоможуть в цьому, зовсім нелегкій, справі.

Однією з найперших процедур, після вирівнювання стелі та підлоги, є найнеприємніша і трудомістка – це штукатурка і шпаклівка стін.
Процес штукатурки стін НЕ будемо дуже детально розглядати, його описують у багатьох інших джерелах. Єдине, що можна сказати, так це те, що результатом штукатурки повинні стати вирівняні від великих перепадів стіни.

Шпаклівка стін не відноситься до числа складних і відповідальних робіт, але є досить довгим процесом, за Який фахівці просять дуже пристойні гроші, тому багато людей вважають за краще її виконати своїми руками.

Матеріали та інструменти для шпаклювання стін

До початку робіт завжди необхідно розуміти, які матеріали та інструменти вам знадобляться. Це такі:

 • шпаклівка стартова;
 • шпаклівка фінішна;
 • грунтівка (для скріплення шарів матеріалу і зменшення абразиву в вигляді шару штукатурки)
 • профілі (для виставлення горизонталі і вертикалі стін).

При виборі шпаклівки потрібно звернути увагу на те, що вона буває різна. Зараз на ринку будівельних сумішей вам можуть запропонувати олійно-клейову шпаклівку (на основі оліфи), гіпсоцементно (найпоширеніша, підходить для всіх видів робіт, продається в сухому вигляді), водно-дисперсійні (та ж гипсоцементно, але вже замішана на емульсії) і акрилову (застосовується під фарбування стін, має дуже гладку поверхню при висихання).

Основні потрібні інструменти (можливо, якісь речі ви візьмете з домашнього вжитку, які щось придумаєте самі):

 • відро або тара у вигляді таза, в якій ви будете розводити розчин;
 • дриль або шуруповерт  для розведення розчину (можна шпаклівку вимішувати і маленьким шпателем, але це дуже складно і навряд чи вам самим сподобається)
 • шпателі (маленький, великий і кутовий)
 • драбина або табурет (можливо, ви спорудити якісь пересувні козли)
 • будівельний рівень для визначення рівності готової поверхні стін (чим довжина, тим краще (якщо у вас є лазерний рівень – це буде ідеально, але спеціально для цієї роботи не варто купувати досить дорогу річ, і простого цілком вистачить)
 • затирка з набором різних абразивних сіточок для грубого і тонкого затирання поверхні;
 • валик з ванною для нанесення на поверхню просочення;
 • окуляри або маска для захисту очей і обличчя від пилу, бруду і хімічних речовин.

Якщо ви придбали все вище зазначене, то можна приступати до роботи.

шпаклювання стін

Етапи шпаклювання стін

Насамперед потрібно протерти водою наявну поверхню оштукатурених стін, щоб зняти шар пилу і залишки не приклеївшої штукатурки.

Другий етап. За допомогою валика і ванночки на всю поверхню стін необхідно нанести грунтівку. Не шкодуйте, вона не сильно дорога. Поки матеріал вбирається в стіни, наносьте більше шарів. Ви самі зрозумієте, коли стіни просочаться, і рідина перестане в них проникати.

Далі вимірюємо будівельним рівнем кривизну стін, щоб зрозуміти, який шар шпаклівки необхідно на певних ділянках стін. Більшість фахівців радять розділити стіни на вертикальні смуги шириною в 1,5-2 ширини довгого шпателя, так вам буде зручніше надалі наносити шпаклівку. Зробити це можна за допомогою простого олівця. Якщо ви будете шпаклювати з використанням металевих профілів, то цей поділ необхідно зробити з їх допомогою.

Отже, розводимо основну шпаклівку (в даному випадку необхідно досягти густої консистенції), Приготовим металеві профілі (довжина повинна бути від підлоги до стелі) і будівельний рівень. На відстані довжини шпателя Розкладаємо по стінах профілі і за допомогою шпаклівки прикріплюємо їх до стіни, кожен як мінімум в трьох місцях рівномірно.

Для зменшення надалі шару шпаклівки необхідно, щоб профілі розташовувалися якомога ближче до стін. За допомогою рівня рівно виставляємо профілі відносно один одного (спочатку в горизонтальній площині, після в вертикальної). Зверніть увагу, що шпаклівка, на якій тримаються профілі не повинна виступати від стіни. Тепер необхідно зробити перерву, щоб дати матеріалу висохнути.

Наступним етапом буде нанесення шпаклівки на стіни (необхідно її розводити відповідно до інструкції на упаковці). Робити це потрібно, починаючи знизу і поступово переходячи до стелі. Товщина одного шару не повинна перевищувати 0,7-1 см. Після нанесення по всьому периметру стін стартової шпаклівки необхідно дати їй висохнути. Якщо після висихання з’явилися невеликі тріщини – не страшно, їх ми в подальшому приховаємо фінішною шпаклівкою. Для того, щоб переконатися в правильності виставлення на ранньому етапі профілів по площинах, необхідно виміряти кривизну стін будівельним рівнем, і якщо все рівно, то переходимо до наступного, якщо ж ні, то необхідно підправити це за допомогою чергового шару шпаклівки.

Перед нанесенням фінішного шару шпаклівки необхідно обробити всю поверхню грунтовкою для кращого скріплення шарів.

Фінішну шпаклівку наносимо на стіни тонким шаром, який має декоративну функцію і його основне завдання – вирівняти дрібні нерівності і тріщини. Фінішна шпаклівка повинна висохнути дуже добре перед наступним етапом робіт, поверхня повинна бути однорідною і без плям.

Переконавшись в гладкості поверхні, за допомогою затирки з встановленими сіточками (вибирайте розмір осередку на сітці з урахуванням використовуваних матеріалів, щоб не залишалося подряпин на поверхні стін), затираємо всю поверхню стін до ідеальної рівності.
Тепер ваші стіни готові до наступного етапу ремонту. На них можна клеїти шпалери або наносити фарбу.

🔥145

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *