Шпаклювання стін своїми руками

Шпаклювання стін своїми руками

Кожен з нас стикався з ремонтом, але не кожному доводилося робити його самостійно. Шпаклівка стін є дуже важливим етапом, оскільки від неї залежить як виглядатиме кінцевий результат. Частенько, замість того щоб трохи потрудитися, хазяї довіряють шпаклівку стін тільки людям з досвідом роботи. Звичайно ж, ця робота складна, але принаймні здійснима. Головне, треба мати бажання і терпіння.

У цій статті говоритиметься про шпаклівку стін самостійно. Як підібрати потрібну суміш і інструменти, а так само увесь етап роботи.

Як вже багатьом відомо, що усі будівельні і обробні роботи розпочинаються з купівлі потрібних матеріалів і інструментів.

Інструменти для шпаклювання стін

– Набір шпателів. Якщо ж немає можливості придбати увесь набір, то слід купити хоч би два, це великий і найменший. Великий шпатель має бути не менше 40 см А найменший потрібний для того, щоб виконувати роботу у важко доступних місцях.

– Дриль із спеціальною насадкою. Цей інструмент потрібний для розмішування суміші.

Правило. Воно потрібне для того, якщо будуть проблеми з нерівностями. Якщо ж шар досить товстий, то краще скористатися довгим металевим правилом.

– Кисть і валик. Ці інструменти потрібні для нанесення грунтовки на поверхні. Валиком наноситься грунтовка по усій основі, а кистю тільки у важко доступних місцях.

– Рівень. Частенько стіни нерівні, тому перед установкою маяків слід перевірити поверхню на рівність. Бажано в цьому випадку використати лазерний або спиртовий рівень.

– Шкуротер. Відмінним варіантів для затирки являється ручний шкуротер. На ручці цього інструменту вставляється наждачний папір. Щоб отримати ідеальна рівну поверхню, треба користуватися дрібною шкіркою, наприклад 240-ою.

– Місткість для розмішування суміші

Матеріали для шпаклювання стін:

– Грунтовка глибокого проникнення

– Шпаклівка

Шпаклювання стін

Як підібрати шпаклівку

Для того, щоб зрозуміти яка суміш краща, необхідно ознайомиться з їх характеристиками. По складу шпаклівка ділиться на декілька видів: акрилова, цементна і гіпсова. ( більш детальне про різновиди – “Види шпаклівки для внутрішніх робіт” )

– Акрилова- має безліч переваг не сідає після нанесення, вологостійка, служить багато років. Але ось є один недолік, висока ціна, що доводить що така суміш не кожному по кишені.

– Цементна – не боїться вологи, але ось з усадкою погано. Після нанесення може сідати.

– Гіпсова – невисока ціна, легко наноситися, вирівнюється і не дає усадку. Але ось не дружить з вологою. Тому її взагалі не рекомендується наносити зовні і в кімнатах, де багато вологи(кухня, ванна).

За призначенням ця суміш ділиться на стартову, фінішну і універсальну.

– Стартова. Має високу адгезію, велику зернистість і міцність. Шар шпаклівки досягає 20 мм.

– Фінішна. Ця шпаклівка призначена для декоративних оформлень. Вона надає основі гладкість, так само приховує нерівності. При цьому всім шпаклівка не так міцна, як стартова. Шар не має бути більше 4 мм.

– Універсальна. Призначена для вирівнювання основи, так само для декоративних обробних поверхонь. Не рекомендується наносити на основу з великими западинами і ямами. Ціна такої суміші дуже висока.

Сьогодні шпаклівку можна придбати, як в готовому виді, так і в сухому. Суха шпаклівка дешевше і термін зберігання у неї довший. Що стосується, готовій суміші, то вони зручні в роботі. Перед нанесенням необхідно просто ретельно перемішати. Природно, економиться час і при це немає пилу, але все таки ціна у такої суміші висока. Терміном зберігання готова суміш не може похвалитися, оскільки він зовсім короткий.

Порада! Перед купівлею шпаклівки, слід звернути увагу на термін придатності. Якщо ж він добігає кінця, то цю суміш не треба брати. В процесі роботи з такою сумішшю важко працюватиме, вона погано липнутиме до основи, важко розгладжуватися. Та і взагалі шпаклівка не прослужить довгий час.

Підготовка поверхні

Спочатку слід видалити із стін увесь старий лицьовий матеріал. Важливо, щоб стіни були ідеально чистими. Бруд, пил, плями жиру, грибок і плісняву так само потрібно усунути. Особливу увагу потрібно приділити поверхням, на них не повинно бути крихких місць. Для перевірки основи на міцність, можна скористатися голчастим валиком. За допомогою цього інструменту слід пройтися по усьому периметру поверхні.

Потім, необхідно нанести грунтовку на поверхню. За допомогою її, шпаклівка добре прилипає до стіни. Грунтовку потрібно наносити рівномірно, порожніх місць не повинно залишатися. Одного шару вистачає. Стіни повинні до кінця просохнути.

Стартова шпаклівка

Ця шпаклівка допомагає прибрати великі нерівності, ями, щілини і так далі. Початковий шар стартової шпаклівки може бути 1,5 см Перед тим, як нанести подальший шар, попередній повинен висохнути.

Для створення рівної поверхні, зазвичай використовують малярну сітку. Вона буває різних розмірів, але чим товще сітка, тим рівніше основа.

Шпаклювання стін за допомогою маяків

Для того, щоб уникнути хвиль на основі, частенько використовують дерев’яні, металеві або гіпсові маяки. Вони встановлюють тільки вертикально, при цьому після кожної установки рейки потрібно перевіряти на рівність рівнем. Будь-які маяки кріпляться на гіпсовий розчин, тому що він досить швидко висихає. Потім, приступаємо до шпаклювання стін. Природно, стіни шпаклюються по черзі, тобто шпаклювання розпочинається з першого горизонтального маяка. В цьому випадку буде потрібно використати правило. Його розмір має бути не менше розміру між рейками. У кінці завжди потрібно перевіряти роботу на рівність. Таким варіантом користуються не часто, оскільки вартість такої роботи не кожному по кишені. Хоча візуально ця шпаклівка схожа на стартову.

Фінішна шпаклівка основи

Після закінчення стартової або маякової шпаклівки(ваш вибір) потрібно приступити до фінішної обробки стін. Фінішна шпаклівка наноситься останьою, оскільки саме вона робить основу рівною. Так само ця суміш прибирає усі дефекти, щонайменші нерівності, тріщинки і пори. Ця суміш наноситься тонким шаром. До маякової або стартової шпаклівки слід приділити більше уваги, оскільки фінішна шпаклівка не зможе виправити погрішності.

Нанесення шпаклівки на стіни

Спершу необхідно замішати шпаклівку. Звичайно ж, якщо суміш суха. У раніше підготовлену ємність потрібно налити потрібну кількість води. Розводити суміш необхідно тільки по інструкції, інакше якість суміші погіршає. Потім, поступово слід додавати суху шпаклівку. Суміш можна розмішувати звичайним шпателем або дрилем з насадкою. Звичайно ж, ефектніше результат вийде від дриля. У результаті суміш повинна вийде однорідною і без грудок. Що стосується готовою сумішшю, то тут нічого не потрібно робити, про це говорилося раніше.

Спершу наносимо стартову шпаклівку. В цьому випадку краще всього скористатися великим шпателем. Ця шпаклівка наноситься тільки по діагоналі. Інструмент потрібно тримати під кутом 30 градусів. Щоб уникнути дефектів, кожен шар наноситься внахлест. Для красивих кутів, необхідно скористатися кутовим шпателем. Стартова шпаклівка обов’язково повинна висохнути.

Наступний етап роботи, нанесення фінішної шпаклівки. У цій роботі потрібно запастися двома шпателями широкий і найменший. На широкий шпатель за допомогою маленького, необхідно накласти суміш малими пропорціями. Після чого, шпаклівка рівномірно наноситься на стіни. Шар має бути не менше 1,5 і не більше 2 мм. Стіни повинні просохнути. Після чого робиться затирка.

Шпаклівка стін не потребує ні яких особливих навичок, досить дотримуватися усіх правил, які вказані в цій статті. Успіхів!

🔥50

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *