Стяжка підлоги своїми руками

Стяжка підлоги своїми руками

Капітальний ремонт будь якого приміщення починається з благоустрою підлоги, адже при відсутності рівної поверхні складно розраховувати на те, що процес обробки виявиться якісним. Найсучаснішим, надійним і швидким способом вирівнювання підлоги є стяжка. Правда, варто враховувати, що її використання можливо тільки в тому випадку, якщо основа підлоги виготовлено з плити, а перекриття в будинку – залізобетонне.

Вирівнювання підлоги за допомогою стяжки

Це клопітка, але не складна робота. З нею впорається навіть непрофесіонал, необхідно всього лише знати черговість дій. На першому етапі проводиться демонтаж старого підлогового покриття, яке забирається, аж до цементної плити. Очистивши плиту від будівельного сміття, можна виявити «технологічні» отвори, які створили невдачливі будівельники будинку. Всі ці дірки слід ретельно загерметизувати, так як, по-перше, вони в кілька разів збільшують звукопроникність стелі, а по-друге, можуть стати причиною затоплення сусідів знизу при заливці підлоги.

Стяжка підлоги своїми руками

Після того, як етап демонтажу завершено, слід помітити межі майбутньої підлоги. Для цього вибирають найвищу точку підлоги і за допомогою рівня відкладають аналогічну відстань на інших стінах. Варто враховувати ціну наливної підлоги, і що товщина повинна становити не менше 3 см, в іншому випадку існує ризик, що покриття потріскається. Ця умова, на жаль, робить неможливим використання наливних підлог в приміщеннях з невисокими стелями.

Цементна плита – основа підлоги, є досить гігроскопічним покриттям і легко вбирає в себе всі рідини, зменшуючи адгезію. Щоб цього не відбувалося, основу підлоги перед використанням стяжки необхідно ретельно прогрунтувати. При виборі грунтовки важливо переконатися, що на упаковці є позначка «для бетону». А в тому випадку, якщо ремонт підлог проводиться в приміщенні з підвищеною вологістю, наприклад у ванній кімнаті, то ґрунтовку необхідно вибирати з гідроізоляційними властивостями.

Для вирівнювання підлоги використовуються сухі будівельні суміші, які розводяться у воді або спеціальному розчиннику. Для перемішування інгредієнтів застосовують будівельний міксер або звичайну електричну дриль зі спеціальною насадкою. Підготовлену стяжку виливають на підлогу, ущільнюють і дають затвердіти протягом 1,5-2 діб. Після цього підлога готова до укладання декоративного покриття.

🔥18

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *