каркас для гіпсокартону

Як зробити каркас для гіпсокартону

Каркасне кріплення гіпсоблоків найбільш часто використовується при обшивці приміщення. Оцинкований профіль, який використовується при влаштуванні каркаса, відрізняється за ступенем жорсткості і міцності. Кожен вид профілю має свої особливості. Метал з цинковим покриттям, що захищає поверхню профілю від окислення, гарантує стійкість і довговічність каркаса.

Види профілів для гіпсокартонних конструкцій і їх призначення

При влаштуванні каркаса для гіпсокартонних конструкцій використовують напрямні та основні профілі з металу. Направляючий профіль застосовується як підстава для кріплення основного профілю.

Існують окремі напрямні профілі для монтажу стельового каркаса і каркаса для стін. Розрізняють стіновий і стельовий основні профілі. Є металеві профілі, які використовуються для  арок і кутів. Вони мають вигнуту форму. Довжина, як і перетин металевих конструкцій, підбирається в залежності від розмірів каркаса.

Комплектуючі для монтажу каркаса для гіпсокартона

Щоб зібрати каркас з профілю, необхідно заздалегідь придбати необхідні матеріали, спеціальні інструменти, кріплення, комплектуючі деталі.

В процесі монтажу каркасу знадобляться різні з’єднувачі (одно- і дворівневі). Для монтажу стельового каркаса потрібно запастися анкерними і прямими підвісами. Щоб при необхідності наростити профіль, можуть знадобитися подовжувачі.

Для прикріплення потрібні спеціальні кріплення. Це різні типи саморізів. Вони кріплять до металевого каркасу гіпсокартон, ними з’єднують профілі між собою, використовують при монтажі стінового і стельового каркасів. Також знадобляться дюбелі.

Набір необхідних інструментів складається з перфоратора, рівня, шнура для нанесення рівних ліній, шуруповерта, ножа для розрізання гіпсокартону, наждачного паперу.

каркас для гіпсокартону

Як відбувається монтаж стінового каркасу

Насамперед за допомогою лазерного рівня і шнура роблять розмітку, визначаючи лінії, за якими будуть закріплюватися профілі. Відступають від стіни, залишаючи простір, і креслять лінію на підлозі. Ширину відступу роблять, враховуючи товщину гіпсокартонного листа, профілю, необхідність наявності певного простору для прокладки різних комунікацій.

Відступивши відстань, кратне ширині гіпсокартонного листа, проводять наступну лінію. Далі за допомогою схилу проводять лінії на стелі, паралельно прокладених на підлозі. За накресленим лініях кріплять перший профіль. Він буде напрямних. Відстань між сусідніми дюбелями не повинно перевищувати 100 см.

Наступний крок – закріплення вертикально прямих підвісів. На смужки нарізається основний профіль. Їх довжина кратна висоті стіни з вирахуванням 1 см з тим розрахунком, що це полегшує кріплення основного профілю. Стежачи за тим, щоб розташування було вертикальним, вставляються основні профілі в направляючі, між ними залишається відстань в 80 см. Кріпляться вони за допомогою саморізів і фіксуються на підвісах. Виступаючі елементи підвісів загинаються. Для кращої стійкості каркас зміцнюють додатковими перемичками. Вони повинні проходити посередині листа гіпсокартону.

Монтаж каркаса для перегородки з гіпсокартону

Перегородки з гіпсокартону можуть бути порожніми для прокладки всередині комунікацій, одинарними або подвійними.

Для того щоб змонтувати каркас для перегородки, розкреслюють на підлозі місце, де буде встановлена перегородка. Схилом визначають лінії кріплення профілю до стін і стелі. Дюбелями закріплюють напрямні профілі за встановленими лініях з відстанню 1 метр. Відведені і нарізані основні профілі заводять в направляючі і закріплюють їх за допомогою шурупів.

Щоб зробити каркас для перегородки подвійним, роблять все так же, тільки профілі монтують дворядними.

Установка каркаса на підвісну стелю з гіпсокартонних листів

По периметру стіни відступають 10 см від стелі, наносять за допомогою рівня лінії. На стелі ставлять точки, де будуть кріпитися підвіси, потім перфоратором проробляють отвори для дюбелів.

Щоб встановити підвіси, застосовують анкерні дюбелі. Бічні елементи підвісів пригинають донизу. За окресленим лініях закріплюють напрямні профілі. Далі відміряють відрізки основних профілів коротше на 10 см, ніж довжина кімнати, і нарізають їх. Основні профілі заводять в напрямні. Деталі підвісів щільно огинають навколо профілів, закріплюючи саморізами. Стійки скріплюються саморізами з направляючими профілями. Тепер можна приступати до установки гіпсокартонних листів.

Каркас для пристрою фігурних елементів з гіпсокартону

Спочатку потрібно відзначити на стіні або стелі точки вигину конструкції, провести по ним криву лінію. Ножицями по металу роблять часті насічки на бічних стінках профілю. За накресленому шаблоном накладають профіль на стіну, вигинають, надаючи йому потрібну форму, і закріплюють дюбелями.

🔥23

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *